Modularni performans: Svjetionik Slavonskome Brodu

1.4.2023. subota u 12.05 na gradskom trgu

Ovogodišnji performativni projekt autorice doc. dr. sc. Vesne Srnić, predsjednice udruge Kultura, mediji i edukacija – ARTHEA, nosi naziv Modularni performans: Svjetionik Slavonskome Brodu. Performans se sastoji od dva sinkrona dijela: vizualnog i zvukovnog.

VIZUALIZACIJA VERTIKALNE EDUKACIJE – SVJETIONIK

Međugeneracijskom edukacijom i modularnim radioničkim radom tipa likovne i tehničke kulture, 4 studentice/a su kao honorirani mentori tijekom 5 mjeseci proveli 5 radionica djeci predškolske dobi u Vrtiću Trnoružica, učenicima OŠ Ivan Goran Kovačić i srednje Obrtničko-tehničke škole. Dizajnirali su ljepljivim folijama površine velikih plastičnih (vinogradskih) posuda, kao parcijalnih dijelova svjetionika.

Prvu veliku posudu ukrasila su djeca predškolskog uzrasta, sljedeću učenici osnovne škole, a potom nešto manju posudu dekorirali su učenici srednje škole. Za sami vrh svjetionika studenti UNISB kreirali su likovni motiv na najmanjoj posudi i na nju će postaviti lanternu.

ZVUKOVNI AMBIJENT PRIRODE – URBANI ZVUKOVI BILJAKA

Prema konceptu dr. Srnić Informatička skupina OŠ IGK, pod mentorstvom dipl. učitelja Tomislava Lačića, asistenta pri UNISB, sklopila je digitalni, senzorni sintetizator zvuka za odčitavanje magnetskih i frekvencijskih impulsa biljaka te će tijekom performansa kreirati ambijentalnu glazbu biljaka.

Pokrovitelji projekta su Ministarstvo znanosti i obrazovanja, Ministarstvo kulture i medija RH te Grad Slavonski Brod.

Letak (PDF)

Predgovor (PDF)